film

Był już Kokainowy miś, przyszła pora na kokainowego rekina. Oto zapowiedź Deep Fear.

Dwa miesiące temu w wieku zaledwie 25 lat zmarł amerykański aktor Angus Cloud, którego widzowie pokochali za rolę Fezco „Feza" w popularnym serialu „Euforia". Z ujawnionego niedawno raportu koronera wynika, że przyczyną zgonu było przedawkowanie leków i narkotyków. Teraz głos w sprawie dramatycznego w skutkach uzależnienia aktora zabrał twórca ,,Euforiii. Wyznał, że nakłonił Clouda do udania się na odwyk, za który zapłaciła stacja HBO. „Nie miałem zamiaru pozwolić innym na to, by go skreślili"- zaznaczył Sarn Levinson.

Poznajcie początki epidemii przedawkowań [o serialu „Lekomania”]

Demoniczna rodzina wiedziona żądzą zysku, ciężko pracujący górnicy, pazerni przedstawiciele handlowi – to tylko niektóre z pierwszoplanowych postaci amerykańskiego kryzysu opioidowego. Serial „Lekomania” opowiada, jak zaczął się kryzys opioidowy w USA. I mimo kilku potknięć robi to bardzo dobrze.
Żeby mógł powstać ten film z Tomaszem Włosokiem w głównej roli, ponad milion złotych zostało zebrane w ramach crowdinvestingu. Ekipa "Króla dopalaczy" kończy kręcić, produkcja ma premierę zaplanowaną na przyszły rok, a teraz twórcy pokazują pierwsze zdjęcia.
Psychiatra powołany przez prawników byłej żony Johnny'ego Deppa Amber Heard ujawnił w czasie zeznań długą listę leków i narkotyków, które zażywał aktor. Dr David R. Spiegel wymienił LSD, MDMA, kokainę, opiaty, silne środki nasenne i marihuanę. To kolejny dzień procesu o zniesławienie, który gwiazdor Hollywood wytoczył byłej żonie.
Oczywiście kokaina, heroina, ekstazy czy marihuana, które widzimy na ekranie nie są prawdziwe. Co w takim razie tak naprawdę ćpają aktorzy na planie?
Nieczęsto używam słowa "wstrząsający", ale powstający przez 36 lat film dokumentalny "Life of crime 1984-2020" ("Życie przestępcze" na HBO) właśnie to z wami zrobi — wstrząśnie. To przygnębiający obraz upadku grupy znajomych mieszkających w Newark. Zaledwie 8 km od Manhattanu ich życie upływa w cyklu kradzieży, uzależnienia, odwyków, odsiadek i obietnic poprawy, w które sami wierzą tylko chwilam

W niedzielny wieczór odbyła się gala wręczenia nagród Amerykańskiej Gildii Aktorów Ekranowych. Jednym z docenionych artystów był Michael Keaton, który otrzymał statuetkę za rolę w głośnym serialu „Dopesick” opowiadającym o walce z falą uzależnień od opioidów w Stanach Zjednoczonych. Aktor dedykował tę nagrodę zmarłemu siostrzeńcowi, który latami walczył z uzależnieniem od leków i heroiny. „Przez narkotyki straciłem mojego siostrzeńca Michaela i to strasznie boli” – wyznał ze sceny gwiazdor.

"Chodzą jak zombie". "Euforia" pokazuje raka, który toczy społeczeństwo w USA – kryzys opioidowy

"Euforia" pod płaszczykiem nastoletniej dramy snuje opowieść o daleko idących skutkach kryzysu opioidowego, który od ładnych kilku dekad nawiedza Stany Zjednoczone i zbiera śmiertelne żniwa nie zważając ani na wiek, ani na klasę. Bohaterka Rue rozpakowuje plaster, a później wsadza go sobie do ust. To fentanyl, którego nawet mała dawka potrafi człowieka zabić. W poszukiwaniu narkotycznego błogostanu ludzie sięgają po leki przeciwbólowe i czarną smołę, zmuszając zegar śmierci do jeszcze szybszego tykania.

Bruce Lee to niekwestionowana legenda kina kopanego. Jednak okazuje się, że aktor i mistrz sztuk walki nie był do końca krystaliczny – właśnie wyszło na jaw, że jego problemem było nadużywanie narkotyków.

W skrócie: bardzo fajna recenzja bardzo dobrego filmu.

Gwiazdor takich produkcji, jak „Fargo”, „Autor widmo” czy „Debiutanci”, od ponad dwóch dekad żyje w trzeźwości. Jak ujawnił w rozmowie z Pedro Pascalem, dzięki trudnym doświadczeniom związanym z dawną walką z uzależnieniem, mógł lepiej zrozumieć zmagającego się z nałogiem bohatera, którego zagrał niedawno w serialu „Halston”.

Bieda ją zmęczyła. Pieniądze z narkotyków przeznaczała na cele charytatywne. Podkreśla, że choć wyszła z więzienia, za to, co zrobiła, odbywa dożywotnią karę. Nie myślałam za bardzo o tym, że mogłam zostać złapana - komentuje dziś Lori Arnold, siostra znanego aktora i komika. Stworzyła wielkie, narkotykowe imperium. - To historia o tym, jak naiwna dziewczyna stała się magnatem biznesowym - zapowiada reżyser i producent Julian P. Hobbs.
"Odnoszę się tu [w filmie] do Terence’a McKenny, który napisał tekst „Grzyb przemawia” (rozdział książki „Psilocybin: The Magic Mushroom Growers Guide” – przyp. red.) opisujący swoje doświadczenie pod wpływem grzybów psylocybinowych. Twierdził, że one do nas mówią i oferują swoją wiedzę. Ale potrzebują naszych rąk, żeby uzdrowić ziemię."
10 lat temu problemem dopalaczy żyła cała Polska. Teraz problem jakby przycichł, ale to wcale nie znaczy że zniknął. Niedługo znów może się o nim zrobić głośno, a to za sprawą filmu "Król dopalaczy".

Słynny krytyk filmowy Robert Ebert napisał w 1982 roku, że "My, dzieci z dworca Zoo" to jeden z najbardziej przerażających filmów, jakie dane mu było obejrzeć w swoim życiu. Historia o nieletnich Niemcach umierających z przedawkowania narkotyków musiała robić w dniu premiery na widzach piorunujące wrażenie, aczkolwiek wydaje się, że równo czterdzieści lat po pierwszych kinowych seansach nie niesie już za sobą takiej mocy.

- W Polsce spożycie nowych substancji psychoaktywnych jest dwa i pół razy większe niż średnia europejska - mówi Wirtualnej Polsce Pat Howl, reżyser pierwszego polskiego filmu o dopalaczach. Scenariusz jest inspirowany losami prawdziwego "króla dopalaczy".

Król Dopalaczy Film planuje emisję crowdinvestingową na kwotę 2,95 mln zł na przełomie I i II kwartału 2021 i będzie promowana na platformie Crowdway, podano w komunikacie.

Vincenzo Muccioli dorastał w epoce włoskiego faszyzmu i nosił się w maczystowskim, wąsatym stylu typowego bohatera filmów Felliniego. Był też mistykiem, medium, parał się magią. I założył swego czasu największy ośrodek odwykowy w Europie. Recenzja serialu dokumentalnego „San Patrignano: Grzechy wybawcy”.

Pojawił się zwiastun niemieckiego serialu "My, dzieci z dworca Zoo". Produkcja, podobnie jak głośny film z 1981 roku, jest adaptacją książki dokumentalnej z 1978 roku. Opisano w niej życie Christiane F. - młodej narkomanki z Berlina Zachodniego. Historia ta stała się swego czasu punktem wyjścia do debaty publicznej, a nawet lekcji wychowawczych w wielu szkołach, także w Polsce. Serial "My, dzieci z dworca Zoo" to nowość w ofercie Amazon Prime Video, ale będzie także dostępna na platformie HBO Go już od 27 lutego 2021.

Na pewno nie raz widzieliście sceny z wykorzystaniem narkotyków w filmach. Bez względu na to, czy to marihuana, kokaina czy metamfetamina – zawsze (miejmy nadzieję) są one wytworem speców od efektów.

NENT Group poinformował o produkcji serialu opartego o bestsellerową autobiografię Christiane F., "My, dzieci z dworca ZOO". Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Dokument CBS na temat Silk Road rzuca ponoć nowe światło na postać Rossa Ulbrichta, twórcę tej darkwebowej platformy.
Spider's Web recenzuje serial dokumentalny Netfliksa.
W sieci zadebiutował zwiastun filmu „Castle in the Ground”. To dramatyczna opowieść o uzależnieniu od narkotyków. W jedne z ról dawno nie widziana na ekranie Neve Campbell.
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Substancja: 600mg bromowodorku dekstrometorfanu w tabletkach po 15mg

Wiek, waga: 19lat, 60kg

Exp: DXM, THC, Etanol, nikotyna, kofeina

S&S: Zacisze własnego pokoju, rodzice na niższym piętrze (jak się potem dowiedziałem nie spali, wbrew moim oczekiwaniom), siostry na wakacjach, mała lampka na podłodze, (schylona maksymalnie w dół, tak, aby jak najmniej oświetlała) – jedynym źródłem mistycznego światła

  • Efedryna

8 TABLETEK TUSSIPECT


1/2 140 GRAMOWEJ BUTELKI TUSSIPECTU W SYROPIE


2 ASPIRYNY


2 MOCNE KAWY

  • LSD-25
  • Marihuana

Pozytywne nastawienie, plaża w Płocku, festiwal muzyki elektronicznej, ulice Płocka

Płock, a przynajmniej jego stare miasto, robi naprawdę dobre wrażenie, tym bardziej że już pół godziny po zameldowaniu się w hotelu, przy kuflu „ciemnego miodowego” z mikrobrowaru Tumskiego nieznajomi-znajomi, którzy użyczyli nam miejsca przy swoim stoliku zaproponowali, że podzielą się swoją kokainą. I jak tu nie powtórzyć oklepanego frazesu, że „muzyka łagodzi obyczaje” oraz „festiwalowa atmosfera udzieliła się wszystkim, sprawiając że stają się lepszymi ludźmi”? (Pątnik na pielgrzymce do Częstochowy na pewno nie darowałby Wam swojej kokainy, prędzej ukradłby Waszą!)

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

wewnętrzna silna potrzeba odbycia tego tripa, coś mi mówiło, że właśnie teraz jest ten czas grzyby zjedzone w domu

 

 

Przygotowałam lemon tek z 4 gramów grzybów.

Zapaliłam lampki ledowe przy łóżku, włączyłam muzykę, przygotowałam wszystko czego mogę potrzebować w trakcie tripa. Wiedziałam, że to jest dobry moment. Czułam wewnętrznie, że potrzebuję tego tripa, że przyniesie mi on coś dobrego, że czegoś mnie nauczy, że pokaże coś o czym nawet nie śniłam. Nie pomyliłam się….

 

Równo o 22:00 wypiłam wywar z magicznych grzybów, założyłam słuchawki na uszy i czekam.

randomness