Na Uniwersytecie Yale wystartowała Grupa ds. Psychodelików i Psychiatrii

Powolnemu postępowi w kwestii wprowadzania terapii wspomaganych psychodelikami do głównego nurtu amerykańskiej świadomości dodaje powagi włączenie się do walki Uniwesytetu Yale. Członkowie Yale School of Medicine utworzyli Grupę Psychodeliki i Psychiatria (Yale Psychiatry and Psychedelics Group, YPSG) w celu prowadzenia dyskusji nad rosnącą ilością badań dotyczących stosowania substancji psychodelicznych w placówkach terapeutycznych.

Tagi

Źródło

Reset.me
Aaron Kase

Tłumaczenie

pokolenie Ł.K.

Odsłony

368

Powolnemu postępowi w kwestii wprowadzania terapii wspomaganych psychodelikami do głównego nurtu amerykańskiej świadomości dodaje powagi włączenie się do walki Uniwesytetu Yale. Członkowie Yale School of Medicine utworzyli Grupę Psychodeliki i Psychiatria (Yale Psychiatry and Psychedelics Group, YPSG) w celu prowadzenia dyskusji nad rosnącą ilością badań dotyczących stosowania substancji psychodelicznych w placówkach terapeutycznych.

YPSG ma stymulować dokładne analizy najnowszych wyników starannie kontrolowanych podstawowych i klinicznych badań naukowych. Uważamy, że wnioski z badań nad psychodelikami znajdą zastosowanie w różnych dziedzinach, w tym w psychiatrii, neurologii i tanatologii.

- tłumaczy nam w e-mailu Gerald Valentine, MD, lekarz psychiatra z Yale i jeden z organizatorów grupy.

Zgodnie z informacją prasową grupa planuje podczas comiesięcznych zebrań "badać doniesienia z obszaru przecięcia kwestii schorzeń psychicznych, psychofarmakologii i substancji psychodelicznych z historycznej i krytycznej perspektywy, kształtując nowe trendy na tym polu."

Zainteresowanie Yale pojawia się w momencie, kiedy badania nad psychodelikami rozkwitają po wieloletniej przerwie, który rozpoczęła się, gdy substancje te zostały zakazane przez rząd Stanów Zjednoczonych. Jak dotąd badania w Harbor-UCLA Medical Center, Johns Hopkins University, New York University i University of Wisconsin w Madison dotyczące wykorzystania psylocybiny w leczeniu lęku i innych zaburzeń psychicznych albo zostały zakończone, albo są właśnie w toku. Międzywydziałowe Stowarzyszenie Badań nad Psychodelikami (MAPS) również sponsoruje badania nad potencjalnymi pożytkami z zastosowań różnych tego rodzaju substancji.

Pojawienie się YPSG w tej chwili jest przede wszystkim odzwierciedleniem  historycznego momentu. Ponowne pojawienie się psychodelicznej nauki w szanowanych ośrodkach akademickich nadało temu obszarowi wystarczającej powagi, by przekonać Wydział Psychiatrii w Yale do wspierania forum promującego inteligentną dyskusję na temat współczesnych badań w tej dziedzinie. Ponadto uważam, że mamy do czynienia ze stłumionym oczekiwaniem ze strony ogółu społeczeństwa na ponowne rozpatrzenie terapeutycznej użyteczności środków psychodelicznych ze względu na ich obiecujący charakter, zwłaszcza w odniesieniu do sytuacji, które są inaczej odporne na leczenie – ze śmiercią włącznie.

- tłumaczy Valentine

Rzeczywiście, wielu z uczestników różnych badań raportowało uporanie się z własną śmiertelnością i uczucie wdzięczności za życie po przyjęciu psylocybiny w ramach badań nad leczeniem lęku związanego z rozpoznaniem terminalnego stadium raka.

Dotychczasowe wyniki badań robią wrażenie i mogą zapowiadać wielką przyszłość stosowaniu psychodelików w terapii.

YPSG nie wierzy, że to, co może wydawać się nadzwyczajnymi twierdzeniami opartymi na najnowszych ustaleniach wymaga jakichś nadzwyczajnych poziomów dowodzenia, a po prostu dowodów opierających się na powtarzalności i starannym zaprojektowaniu badań.

Obecnie grupa z Yale zajmuje się omawianiem badań, które mają miejsce w innych instytucjach, nie planując prowadzenia własnych.

YPSG nie prowadzi badań w Yale, nie mamy też w planach konstruowania protokołów badawczych. Jednakże możliwe jest, że działalność YPSG będzie promować tworzenie "sprzyjających warunków" dla realizacji innowacyjnych badań klinicznych w Yale, jak również w innych ośrodkach.

Lekarz podkreśla, że przyjmowania substancji psychodeliczne nie należy lekceważyć.

YPSG nie uważa, ażeby psychodeliki były z zasady dobroczynne. Zdajemy sobie sprawę, że współczesne badania muszą obejmować dokładne monitorowanie uczestników w celu zminimalizowania negatywnych reakcji, użycie tylko w kontrolowanych środowiskach obsadzonych przez kompetentnych specjalistów i administrowanie badanej substancji wyłącznie wówczas, gdy w pełni znana jest jej czystość i dawka. Z tych i innych powodów uliczne lub rekreacyjne używanie narkotyków w niczym nie przypomina protokołów badawczych.

Jak zaznacza Valentine, grupa nie zajmuje stanowiska politycznego, ale zwraca uwagę na brzemię, jakie federalne zakazy nakładają na prowadzących badania naukowe i kliniczne.

Chociaż YPSG ma nadzieję rozszerzyć zakres dyskusji, w miarę jak zaistniejemy w życiu akademickim Yale, zasadniczy nacisk położony będzie na wartość terapeutyczną i mechanizmy działania leczenia psychodelikami. W związku z tym YPSG obecnie nie określa swego stanowiska w sprawie przyszłości regulacji dotyczących stosowania takich terapii. Oczywiste jest jednak, że klasyfikacja związków psychodelicznych w Grupie I utrudnia badania i nadal wywiera wpływ na dopatrywanie się w nich przez opinię publiczną niedopuszczalnego stosunku korzyści do ryzyka.

Chociaż niektórzy, jak MAPS, dążą do ambitnego celu usunięcia ograniczeń federalnych dotyczących stosowaniu niektórych substancji w ciągu najbliższych kilku lat, Valentine stwierdza, że obecna postawa rządu nadal jest przeszkodą w prowadzeniu badań.

Zgodnie z moją najlepszą wiedzą brak precedensu przeklasyfikowania związku z Grupy I, a to stanowi główną barierę dla racjonalnego określenia miejsca psychodelików. I niestety, może dotyczyć to nawet sytuacji klinicznych, w których psychodeliki zdają się być znacznie lepsze od dotychczasowych metod leczenia.

Inni członkowie grupy to Peter H. Addy, dr habilitowany, anestezjolog; Robert Krause, wykładowca w Szkole Położnictwa w Yale School of Nursing, oraz kilku innych członków uczelnianego programu psychiatrycznego.

Addy poprowadził w styczniu wstępną sesję, koncentrując się na zastosowaniach historycznych i najnowszych doniesieniach na temat psychodelicznego wspomagania psychoterapii, następne spotkanie grupy odbędzie się 9 lutego i będzie miało temat "Psylocybina w leczeniu nałogu palenia: Mechanizmy psychologiczne i relacje uczestników", poprowadzi je Albert Garcia-Romeu, Ph.D., pracownik naukowy Zakładu Nauk Psychiatrycznych i Behawioralnych przy Johns Hopkins School of Medicine.

Oceń treść:

Average: 9 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Ketony
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Miks

Dom mojego przyjaciela, później droga przez las, miasteczko oddalone o 5km od domu. Nastawienie, bardzo dobre, to były urodziny mojego przyjaciela. Chcieliśmy mieć dobrą fazę, świętować, cieszyć się spędzonymi chwilami w towarzystwie ludzi którzy są zaprzyjaźnieni od lat. Chcieliśmy zrobić coś głupiego, wręcz surrealistycznego... Czego później można żałować, nie przejmując się konsekwencjami. Młodzi, piękni, i bardzo nieodpowiedzialni.

Witam, to mój pierwszy trip raport. Zacznijmy od tego, że nie jestem od niczego uzależniony, nigdy nie miałem "preszu" na substancje. Zawsze na mnie działały. Nie mam wyrobionej tolerancji na nic.

  • Bromo-DragonFLY
  • Marihuana
  • Tripraport

dom + muzyka


Tytułem wstępu - kolejne "najprawdziwsze LSD", które okazało się być bromoważką. Nie wiem już co o tym myśleć - wiele osób na forum zarzekało się, że Śiwa to LSD. Możliwe, że ktoś faktycznie miał LSD na tym kartoniku, ale to co ja miałem na pewno nim nie było.

Dodam, że jeżeli Śiwa jest uznawana przez niektórych za mocny karton, to niestety jej moc jest znikoma w porównaniu z kwasem.

Krótko czas działania:
T+20 min – nienaturalne polepszenie humoru, gadatliwość
T+1 h – mrowienie ciała, dreszcze

  • 4-ACO-DMT

Wiek: 20 lat, ~65kg masy.

Substancja: ~25mg 4-ACO-DMT doustnie.

Doświadczenie: etanol, nikotyna, kofeina, konopie, syntetyczne kanabinoidy, XTC, mefedron, LSD, 2C-E, 4-HO-DIPT, 4-ACO-DMT (20mg).

S&S: Ładny wrześniowy dzionek, słonko świeci.



Drugi trip z 4-ACO-DMT. Tym razem 25mg, znaczna różnica w stosunku do 20mg. Efekty bardzo silne, godne polecenia.

  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Tramadol

S&S:

28 czerwca 2010 r. Bardzo słonecznie, z kumplami ustawieni na tramadol i MJ. Stan: podekscytowanie, poczucie humoru u wszystkich, czekanie na furę, by jechać do innego miasta po mistrzowskie ziółko. Osób 6.

Dawka:

Posiadane ubstancje: Tramal Retard 10x 100mg (pół paczki)/ Marihuana 2g/ 1 piwo

Dawka: Ja 400 mg na pierwszy raz. 2g trawy na 6 osób, pół piwa

Wiek i waga:

17 i 70kg

randomness